Adını Amerika kıtasında eskiden yaşayan Kızılderililerden almış olan Kızılderili çadırı orada yaşayan halkın geliştirdiği bir çadır şeklidir.  Bu çadır yuvarlak ve tepesine kadar sivrilen bir yapıya sahiptir. Eski zamanlarda insanların barınma ihtiyaçlarını karşılayan bu çadır şekli içerinin hava alması ve içinde rahat edilmesi amacıyla tasarlanmıştır. Günümüzde ise bu çadır türü çeşitli amaçlar ile kullanılmaktadır. Hafif çelik konstrüksiyon olarak imal ediliyor olması ile kurulması ve sökülmesi kolay olmaktadır. Kamp alanlarında özel deneyimler yaşamak isteyen kişiler için kurulmakta olan bu çadırlar ayrıca çocuklar içinde oyun çadırı olarak da kullanılmaktadır.

Özellikle doğanın içinde zaman geçirmek ve doğa ile bütünleşmek isteyen kişilerin tercihi olarak bu çadır farklı ebatlarda imal ediliyor olması ile tek başına çıkılan tatillerde olduğu gibi ailecek çıkılan tatillerde de tercih edilmektedir. Bu çadırı bireysel olarak satın alarak gittiğiniz kamp alanlarında kendiniz kurarak kullanabileceğiniz gibi kamp alanlarında hazır kurulu olarak da bulunmakta ve konaklayan kişilere sunulmaktadır.

Bu çadırların özel kumaşları ile yağmur ve kar geçirmediği bilinmekte ayrıca yapısı itibarı ile yazın sıcağı içeri almazken kışında soğuk havanın dışarda kalmasını sağlamaktadır. Havalandırmanın çadırn yapısı ile doğal olarak yapılması ile içinde rahatça kalabilir ve ani hava değişimleri olduğunda ise tatilinizi yarım kesmek zorunda kalınmamaktadır.

Kızılderili Çadırı Nasıl Kuruluyor?

Çadır denildiğinde insanların aklına kamp yapmak gelmekte ve özellikle günümüzde artan otel ve pansiyon fiyatları nedeniyle doğada kamp tatili yapmak çok daha ilgi çekici hale gelmiş bulunmaktadır. Bunun yanında insanları endişelendiren nokta ise kamp sırasında kullanılacak çadırın kurulması ve sökülmesi olmaktadır. Bu konuda en büyük kolaylığı ise Kızılderili çadırı sunmaktadır. Çadırı satın aldığınızda beraberinde verilen çelik konstrüksiyon ile kurulması ve sökülmesi oldukça pratik olmaktadır.

Tek başınıza dahi kolayca kurabilir ve tatiliniz bittiğinde de sökebilirsiniz. Doğa çadırı olarak da adlandırılan bu çadırların farklı ebatlarda üretildiği de bilinmektedir. Bu sayede ihtiyacınızı karşılayacak büyüklükte olan çadırı alabilir ve kolayca kurabilirsiniz. İskeletinin çelik konstrüksiyon ve çadır bezinin özel imalat olması ile uzun süreli kullanım sağlamaktadır. Yani bir kez satın aldığınızda uzun yıllar boyunca istediğiniz gibi tatillerinizde kamp yapabilirsiniz.

Kızılderili Çadırı Nerelerde Kullanılıyor?

Yazımızın önceki bölümlerinde belirtmiş olduğumuz gibi bu çadır doğa kampları yapmak isteyen kişilerin beklentilerini karşılamakta ormanlık alanlarda, dağda ve deniz kenarında konforlu bir konaklama imkanı sunmaktadır. Bunun yanında çadırı en çok göreceğiniz yerler ise çocuklar için hazırlanmış oyun çadırları olmaktadır. Çocuğun içinde kendini Rahat hissedeceği ergonomik yapısı ile evin bahçesine ya da çocuğun odasına kurularak kullanılmaktadır. Kolay kurulum ve sökülme mümkün olduğu içinde aileler için bu çocuklarına almak bir sorun oluşturmamaktadır.

Bu çadırın ilgi çekici ve nostaljik görüntüsü ile ilgi çekiyor olması ile şirketler promosyon çadırı olarak da kullanmaktadır. Alışveriş merkezlerinin içinde ya da bahçesinde parklarda kısacası her yerde her iklim şartında kullanılabiliyor olması ile Kızılderili çadırı görmeniz mümkün olabilir. Bu çadırı gören kişiler merak ederek mutlaka yakınına gitmekte olması ile de ürün tanıtımı yapacak şirketlerin en çok tercih ettiği çadır şekli olmaktadır.

Çadır uzun ömürlü olması, ilgi çekmesi, kolay kurulup sökülmesi kadar fiyatları ile de tercih edilmektedir. Uygun fiyatlar ile alınan bu çadırlar estetik görüntüleri ile de beklentileri karşılamaktadır. Bütçenize uygun fiyatlar ile çadır almak ve bunu uzun süre kullanmak istediğinizde Kızılderili çadırları beklentilerin karşılanmasını sağlamaktadır.