Çadır kullanım alanları genişlemeye devam ederken kurulumu çok daha basit ve güç gerektirmeyen şişme çadır kullanımı artmaktadır. Çok kısa sürede kurulabiliyor olması ve her ihtiyaca yönelik olarak farklı şekillerde ve imalatı yapılması ile bu çadırlar kullanım kolaylığı sunmaktadır. Bu çadırlardan alan kişilerin çadırı kurmak için çok sayıda insana ihtiyacı olmaz tek başına büyükte olsa çadırın kurulması mümkün olur. Çadırın özel sistemi ile beraberinde gelen pompa tarafından şişirilir ve çadır kurulmuş olur. Çadırın kurulması sırasında herhangi bir iskelet, aparat dikme gibi malzemeye ihtiyaç duyulmaz.

Bu çadırların kullanım ömrü oldukça uzundur ve ihtiyaç duyulmadığı zamanlarda söndürülür ve saklanır. Söndürüldüğünde ise çok az bir yer kaplamakta olduğu için saklamak içinde büyük alanlara gerek olmaz. Normal çadırlarda iskeletin bir parçası dahi kaybolduğunda kullanılması mümkün olmazken bu çadırların ilave parçaları olmadığından kaybolma gibi bir sorunda ortaya çıkmamaktadır.  İçinde ilave aparatları olmadığından iç mekan olarak geniş bir kullanım alanı sunmaktadır. Özellikle doğal afetler olduğunda hızla çadır kurulması gerektiğinde en doğru seçenek olmaktadır.

Şişme Çadır Kullanım Alanları

Gittiğiniz alışveriş merkezlerinde ya da açık alanlarda eğlence amaçlı olarak kurulmuş olan bu çadırları görebileceğiniz gibi daha pek çok amaç için kullanılması mümkün olmaktadır. Bu çadırlar özel imalat olmakta ve verilen sipariş ile özel ölçülerde üretilmektedir. Tamir edilmesi mümkün olduğundan da yaşanacak bir kaza ile delinmesi durumunda da tamir edilerek kullanılabilmektedir. Çok büyük ebatlarda da imalatının yapıldığı bilinmekte ve bu şekilde de her amaç için kullanılacak özel şişme çadır almak mümkün olmaktadır. Her renk ve şekilde üretimi yapılan bu çadırların kolay kurulumu için yanlarında bir adette elektrikli pompa da verilmektedir. Bu çadırların uzun ömürlü olması amacıyla güneşten solmayan bir dokusu bulunmaktadır. Herhangi bir yanığın durumunda alev geçirmezlik özelliği ile yangının yayılmasını önlemektedir. Çadırın dışı ve içi su geçirmez malzemeden üretilmekte ve güneş ışıklarından korunmayı sağlamaktadır. Çadırın kullanım amaçları yaratıcılığınıza bağlı olmakla birlikte genel olarak şu şekilde kullanıldığı görülmektedir.

  • Çocuk eğlence parkı
  • Deprem çadırı
  • Hangar ve depo
  • İftar çadırı
  • Afet durumlarında sahra hastanesi
  • İlk yardım çadırı
  • Kamp çadırı

Şişme Çadır Fiyatları

Diğer çadır çeşitlerine göre kullanımı daha konforlu ve kurulumu daha kolay olan bu çadırlar özel sipariş ile üretilmektedir. Bu nedenle de fiyat olarak istenen şeklin ve büyüklüğün esas alınması gerekmektedir. Çadır imalatı yapan firmaların bu konuda farklı fiyatları olduğu görülmektedir. Bunun nedeni kullanılan malzemeyle işçiliğin kalitesi olmaktadır. Sizde bu çadırı hangi maksat ile alacağınıza karar verdikten sonra çadır imalatı yapan firmalar ile görüşerek bu konuda teklifleri alabilirsiniz. İşini titizlikle yapan ve sattığı ürünün kalitesinden emin olan çadır firmaları garantili olarak ürünlerini sunmaktadırlar. Küçük boyutta olan çadırlar için kurulum desteği verilmezken eğlence çadır, hangar, depo gibi büyük boyutlarda ki çadırların kurulum desteği bulunmaktadır. İlk kurulum sırasında çadırda bir defo olduğunu gördüğünüz durumlarda değiştirilmesini isteyebilirsiniz. Geçici olarak kullanacak olmanız halinde kullanım süresinin sonunda söndürüp katlayarak çadırın size teslim edilirken verilmiş olan çantasının içine koyarak saklayabilirsiniz. Kamp yapmayı seven ama çadır kurmaktan hiç hoşlanmayan kişiler içinde şişme çadır pratik bir çözüm olmaktadır. Yapmanız gereken tek şey çadır kuracağınız alanı belirlemek çadırı çantasından çıkartarak elektrikli pompası ile şişirmek olmaktadır. Kamp süreniz bittiğinde de söndürüp çantasına koyarak kaldırmanız mümkün olmaktadır.