Diğer çadır çeşitlerini genellikle doğal ortamlarda görmek mümkün olurken asma germe çadır şehir hayatının merkezinde yer almaktadır. Diğer çadır çeşitlerinin aksine bu çadırların dört bir yanı açık olarak imal edilmekte bulunduğu alana gölgelik olarak yapılmaktadır. Sağlam malzemeden yapılıyor olması ile yaz aylarında güneşi engelleyerek gölge oluşturan bu çadır kış mevsiminde de yağmur ve kar yağdığında altında ki insanların ıslanmasını önlemektedir. Bu çadırların belli boyutları bulunmamakta kullanılacağı alana bağlı olarak imalatı özel olarak yapılmaktadır. Kurulması kolay olan bu çadırlar günlük olarak oluşan çadır ihtiyaçları içinde en uygun seçim olmaktadır.

Büyüklüğüne ve kullanılacağı alana göre iskeleti hazırlanan çadırın bu iskeletinin kurulmasının ardından çadır b iskeletin üzerine gerilerek kenarlarından tutturulur. Bu kadar kolay bir kuruluma sahip çadırlar isteğe bağlı olarak farklı renklerde de imal edilmektedir. En çok tercih edilen renk ise güneş ışıklarını çekmiyor olması ile beyazdır. Sürekli olarak kullanım için de uygun olan bu çadırları etrafınıza baktığınızda pek çok noktada görmeniz mümkün olmaktadır.

Asma Germe Çadır Kullanım Alanları

Görüntüsü şık ve kurulması kolay olan bu çadırların maliyetlerinin de uygun olması ile kullanım alanı oldukça geniştir. Kimi yerde görsel olarak şıklık katmak için kullanılan bu çadırlar genel olarak gölgelik olarak kullanılmaktadır. Hazır olarak satılmadığından bu çadırları almak istediğinizde üretici firma ile görüşmeniz ve istediğiniz boyutları belirtmeniz gerekmektedir. Hangi amaçla kullanılacağı da tasarımı ve imalatı açısından önem taşımaktadır. Buradan yola çıkıldığında asma germe çadır kullanım alanları şu şekilde sayılabilmektedir.

  • Alışveriş merkezlerinin, plazaların önlerinde görsel amaçlı olarak
  • Stadyumlarda tribünlerin üzerine gölgelik olarak
  • Otellerin girişlerinde
  • Otoparklarda
  • Kafe ve restoranların bahçelerinde gölgelik amaçlı olarak
  • Fuar ve etkinliklerde kurulan stantların üzerine hem görsel hem koruma amaçlı olarak
  • Günübirlik gezilerde ailenin güneşten korunması için

Bu şekilde çok sayıda yerde görebileceğiniz çadırların güneşten ve yağmurdan korumanın yanında ortama kattığı görsellikte oldukça önem taşımaktadır. Günübirlik gezilerde ve fuar alanlarında kolay kurulup sökülüyor olması ile tercih edilirken diğer alanlarda ortamın üzerini en uygun maliyet ile kapatmanın yolu olarak tercih edilmektedir. İstendiğinde düz bir şekilde gerilerek kurulan çadır istendiği takdirde de ortasına koyulan bir direk ile tepeye doğru sivrilmekte ve bu şekilde görsellik çok daha şık olmaktadır. Bazı işletmelerin önünde ise parçalı olarak bu çadırın kurulmuş olduğunu görebilirsiniz. Geliştirilen sistem ile raylı sistem olarak da yapılmakta ve özellikle kafe ve restoranların bahçe kısımlarında bu raylı sistem kullanılmakta havanın yağışlı ya da aşırı güneşli olduğu zamanlarda kapatılmakta uygun olduğu zamanlarda da açılmaktadır.

Asma Germe Çadır Fiyatları

Satın alacak kişinin istediği boyutlarda üretiliyor olması ile genellikle bu çadırın belli bir fiyat ile satılmadığını görebilirsiniz. Bu çadırı imal eden firmalar ile yapacağınız görüşmelerde beklentileriniz ve çadırın büyüklüğü konusunda bilgi alındıktan sonra fiyat teklifi verilecektir. Eğer büyük ebatlarda ve sürekli olarak kullanma amacı ile satın almak istiyorsanız kurulum hizmeti de yine satın aldığınız firma tarafından verilecektir. Bireysel ihtiyaçlarınız için küçük boyutlarda almak ve özellikle günübirlik gezilerde kullanmak istediğinizde en uygun fiyatlı çadır olacaktır. Ayrıca hazırlanan konstrüksiyonu kurması ve sökmesi de çok kolay olduğundan kısa sürede kurulacaktır. Uzun ömürlü olması ile de bir kez aldığınızda uzun yıllar kullanabilirsiniz. Asma germe çadır almak istediğinizde bunun için online olarak çadır imalatı ve satış yapan firmalar ile görüşmeniz daha uygun fiyat bulmanızı sağlayacaktır.