Sıcak bir iklime sahip olan ülkemizde yazları çok sıcak geçerken kışlarda nispeten ılık olarak geçebilmektedir. Bu nedenle de açık alanlarda kafe, restoran gibi işletmeler çok fazla olarak hizmet vermektedirler. Bu işletmelerin müşterilerinin sıcaktan, yağmurdan ve kardan etkilenmeden bahçede oturabilmeleri için son yıllarda geliştirilmiş bir sistem olarak şeffaf kaplama branda olmaktadır. Brandanın son derece dayanıklı yapısı ile tavan branda ile kaplanmakta içeri yağmur ve karın girmesi önlenmektedir. Bahçenin ferah görüntüsünün kaybolmaması içinde duvar kısımları şeffaf malzeme ile kaplanmaktadır. Bu şeffaf malzeme dışarının görünmesini sağlamakta ve adeta cam gibi bir görüntü oluşması sağlanmaktadır. Kafe ve restoranların bahçesinin şık bir görünüm kazanması da bu kaplama malzemesi ile de sağlanmaktadır.

Kamelyalarda da etrafının kapatılması kış mevsimlerinde de kullanılabilmesi açısından yarar sağlarken kamelyada oturan kişilerin kendilerini kapalı bir alanda hissetmemeleri için şeffaf kaplama malzemesi tercih edilmektedir. Kafe ve restoranlarda gerektiğinde bu şeffaf kaplama istendiğinde açılacak şekilde yapılmakta yağmurda ve karda kapatılmakta havanın güzel olduğu günlerde ise bu kaplama açılarak bahçenin tam olarak açık bir alan olması sağlanmaktadır.

Şeffaf Kaplama Branda Özellikleri Nelerdir?

Görselliğin önem kazandığı günümüzde kafe ve restoranlar müşterilerinin ilgisini çekebilmek için çeşitli çözümler üretmektedirler. Bu amaçla yapılan şeffaf kaplama görsel olarak şıklık katmanın yanında pratik çözüm olmayı da başarmaktadır. PVC esaslı malzemeden üretilen şeffaf kaplama fermuarlı bir sistem ile hazırlanmaktadır. Bu şekilde Güzel havalarda açılarak kenara toplanabilmekte bahçenin üzeri kapalıyken etrafı açık olarak kullanılmaktadır. Özellikle kapalı alanda sigara içme yasağının getirilmesinin ardından bahçeleri daha çok kullanılan kafe ve restoranlar bu yasağa karşı şeffaf kaplama ile bahçe alanlarının daha çok kullanılması ile çözüm bulmuşlardır.

Cam gibi şeffaf bir yüzeyi olan bu malzeme yırtılma ve yanma gibi sorunlara karşı dayanıklı olarak üretilmektedir. Bir zarar görmesi halinde ise tamiratı da yapılabilmektedir. Kaliteli malzeme kullanılarak yapılan şeffaf kaplama branda kullanılan işletmeler daha çok ilgi görmektedir. Kır düğünü gibi etkinliklerin yapıldığı işletmelerde de düzenlenen etkinliğin yağmur yağması halinde yarım kalmaması için şeffaf kaplama doğru bir çözüm sunmaktadır. Şeffaf kaplama kullanılan kafeleri en çok hastane ve okul gibi kurumların bahçelerinde bulunan kafelerde görmeniz mümkün olmaktadır. Bu kafelerde yaz mevsimlerinde şeffaf kaplama açılırken kış geldiğinde kapatılmaktadır. İçinde ısıtma sistemleri de kullanılabilmekte ve bu koruma amaçlı yapılan malzemeye de zarar vermemektedir.

Şeffaf Kaplama Branda Fiyatları

Adından da anlaşılacağı gibi bu kaplama kullanılacağı yere özel olarak üretilmektedir. Bu nedenle de belli bir fiyatın verilmesi mümkün olmayacaktır. Bu kaplamayı yapan firma ile görüşmeniz halinde firma işini titizlikle yapıyor olması halinde yerinde keşif yapılacak alanın ölçüsü alınmaktadır. Daha sonra ise kullanılacak malzeme hesaplanarak istediğiniz şeffaf kaplama branda fiyat teklifi verilecektir. Bu şekilde en uygun fiyatı bulmanız sağlanacaktır. Bu kaplamanın uygun maliyeti ile küçük bir işletme açmak istiyor ama bunun için büyük bir bütçeniz yoksa uygun çözüm bulabilirsiniz. Şeffaf kaplama ile kış mevsiminde duvarları olan yaz mevsimlerinde ise tam olarak açık bir alana sahip işletmeye sahip olabilirsiniz. Şeffaf kaplama yapılacak alan büyük ya da küçük olması önemli olmadan çözümler gerekli keşif ve maliyet hesabı ile sunulmaktadır. Bunun için online olarak branda ve şeffaf kaplama yapan firmalar ile görüşebilir ve fiyat teklifini alabilirsiniz. İmalatı da kısa sürede yapılmakta ve kullanılması da imalat biter bitmez başlanmaktadır.