Kullanım alanı geniş olan portatif şemsiye, sandalye ve şezlonglar hakkında merak edilen tüm noktaları bu yazımızda bulabilirsiniz. Her birini ayrı olarak anlatmak gerektiği orta olmakla birlikte bu üç üründe insanların hayatlarını kolaylaştırmak ve rahat etmelerini sağlamak için üretilmektedir. Kaliteli malzemeden üretilmeleri halinde de bir kez alındığında uzun yıllar kullanılmaları mümkün olmaktadır. Bu ürünlerden ihtiyacınız olması halinde üretimini yapan firmalar ile direk görüşebilir ya da online olarak bu ürünlerin satışını yapan firmalardan alabilirsiniz.

Şemsiye

Şemsiye denildiğinde insanların akıllarına yağmurdan korunmak için kullanılan bireysel şemsiyeler gelmekle birlikte kafelerde, plajlarda ve restoranların açık alanlarında güneşten koruma amaçlı koyulmuş olan büyük ölçekli şemsiyelerde bulunmaktadır. Bu büyük şemsiyeler altında olan kişilerin güneşin yakıcı etkisinden korunmasını sağlamaktadır. Kafe ve restoranların bahçelerinde bulunan masaların gölgede olması için kullanılan şemsiyelerin gölgesinden ücretsiz olarak yararlanmak mümkün olurken plajlarda şemsiye kiraladığınızda bu ücretli olmaktadır. Yaz mevsiminde plaja her gittiğinizde ya da açık alanlarda piknik yaparken ücretsiz olarak şemsiyenin gölgesinden yararlanmak istediğimizde bir kez satın almanız yeterli olacaktır. Kurulma mantığı da aynı bireysel şemsiyeler gibi olmakta kullanılmadığı zamanlarda kapatılarak kolayca saklanabilmektedir.

Sandalye

Sandalyelerin hepsinin amacı insanların üzerine oturabilmesi olmakla birlikte çok çeşitli olarak üretildikleri görülmektedir. Evlerde, restoran, kafe gibi yerlerde genel olarak sandalyeler ahşap iskeletli ve kumaş kaplamalı olarak tercih edilmekte ve ortama şık bir görüntü katması dekorasyonu tamamlaması sağlanmaktadır. Bunun yanında açık alanları olan kafelerde plajlarda ise sandalyeler genellikle neme dayanıklı olması ile plastikten üretilmektedirler. Geniş oturumlu olarak üretilmekte ve insanların rahat etmesi sağlanmaktadır. Kamp yapan, balıkçılık ile uğraşan kişiler için ise kamp sandalyeleri bulunmaktadır. Bu sandalyeler katlanabilir olması ile kamp alanına götürülmesi ve açılarak kullanılmaya başlanması da pratik olmaktadır. Metalden olan iskeletin üzerine branda ile oturma ve sırt yaslama bölümleri yapılmaktadır.

Şezlonglar

Plajlarda ve havuz başlarında görmeye alışık olduğunuz şezlonglar plastikten imal edilmektedir. Her renkten üretimi yapılıyor olsa da genellikle beyaz rengin tercih edildiği de bilinmektedir. Şezlongların istendiğinde düz bir yatak istendiğinde oturulacak şekilde ayarlanması mümkün olmaktadır. Genellikle mevsimsel olarak kullanılan şemsiye, sandalye ve şezlonglar katlanarak depolanabilmekte ve bir daha ki sezon gelene kadar kaldırıldığı gibi yeni şekliyle kalabilmektedir. Şezlonglar plaj ve havuz kenarlarında bulunmakta üzerine sudan yeni çıkan insanların oturacağı düşünülmekte ve üzerinde su birikmesinin önlenmesi amacıyla delikli olarak yapılmaktadır. Bu şezlongları plajlarda ve havuzlarda kiralamak bazı yerlerde ise ücretsiz olarak kullanmak mümkün olmaktadır. Daha sakin yerlerde denize girmekten hoşlanıyorsanız kendinizde şezlong satın alabilirsiniz.

Şemsiye, Sandalye ve Şezlong Fiyatları

İmalatları genellikle seri üretim olarak yapılıyor olması ile bu ürünlerin fiyatları oldukça uygun olarak bulunmaktadır. Şemsiyelerin mekanizması paslanmaz saçtan kumaşları pvc esaslı kumaştan olmakta, sandalyeler ise kullanılacağı yere bağlı olarak farklı hammaddeden üretilmektedir. Şezlonglar ise kalın plastikten üretiliyor olması ile uzun ömürlü olmaktadırlar. Şemsiye, sandalye ve şezlong satın almak istediğinizde bunun fiyatı kaç adet alacağınıza bağlı olarak değişebilmektedir. Kafe ve plajlar için toplu alımlar yapılması sırasında özel tekliflerin alınması mümkün olmaktadır. Bu ürünleri satın almak istediğinizde bunun için tek bir yerden fiyat almak yerine araştırma yapmak uygun bir tercih olacaktır. Ayrıca ürünün kalitesine de dikkat etmeli ve kalitesiz malzemeden yapılan kısa süreli kullanımlar sunacak olan ürünleri aldığınız takdirde iki kez masrafa girmeniz gerekecektir.