Çadır imalat sektörünün gelişmesi ile birlikte klasik anlamda bilinen kamp çadırlarından çok daha fazla çadır çeşitleri ortaya çıkmıştır. Özellikle de büyük kapalı alanlara ihtiyaç duyan kişilerin uygun fiyatları ile konstrüksiyonlu çadırları tercih ettikleri görülmeye başlanmıştır. Betonarme yapılar gibi çok sağlam bir yapıya sahip olmasının yanında çok daha uygun fiyat çözümü sunuyor olması ile tercih edilmekte olan bu çadırların imalatı ve kurulması uzmanlık gerektirmektedir. Özel imalat olan bu çadırlar sipariş ile üretilmekte ve çadırın üretimini yapan firma tarafından da kurulumu gerçekleştirilmektedir.

Bu çadırlarda ana unsur olarak çadırın iskeletini oluşturan konstrüksiyon olmaktadır. Uzun ömürlü ve dayanıklı olması için malzeme olarak çelik kullanılmaktadır. Çeliğin paslanmaz yapısı ile eskime ve çürüme gibi durumlar asla söz konusu olmamaktadır. Çadırın boyutlarının belli olmasının ardından projesi hazırlanmakta ve bu proje doğrultusunda üretim gerçekleştirilmektedir. Ardından da üretilen parçalar ile konstrüksiyon hazırlanmaktadır. Çelik gövdenin ayakları yere sabitlenerek sağlamlık açısından önlemler daha çok alınmaktadır. Konstrüksiyonun tamamlanmasının ardından da üzerini kaplayacak çadır kumaşı geçirilmekte ve çadır kullanım için hazır hale getirilmektedir.

Konstrüksiyonlu Çadır Özellikleri ve Kullanım Alanları

Çelik malzeme kullanılarak hazırlanan bu çadırlar depreme, fırtınaya, dolu ve tipiye dayanıklı olarak projelendirilmektedir. Yılın her günü kullanılacak olması nedeniyle zorlu kış şartları gibi sıcak yaz günlerinden de etkilenilmeyecek şekilde tasarlanmaktadır. İçinde üretim ya da besicilik yapılacak olması halinde çadırın duvarlarına ve tavanına ekstra yalıtım malzemeleri kaplanarak dışarda ki hava şartlarından etkilenme minimuma indirilmektedir. Çadırın uzun yıllar boyunca kullanılabilmesi için kullanılan konstrüksiyonun uygun olması kadar kullanılacak çadır kumaşının da uygun olması önem taşımaktadır. Bunun için çadırın kurulacağı bölgenin iklim şartlarının neler olduğu göz önüne alınarak en doğru tercih genellikle çadır firması tarafından belirlenmektedir. Konstrüksiyonlu çadırlar çok büyük boyutlarda üretilebildiği için pek çok amaç ile kullanılması mümkün olurken siz aklınızdaki fikir belirttiğinizde uygun boyutlar çadır firması tarafından önerilecektir.

 • Halı saha
 • Spor salonu
 • Depo
 • Besicilik
 • İmalat yapılmak amacıyla
 • Tamirhane olarak
 • Çeşitli etkinliklerin düzenleneceği bir alan olarak
 • Kültür merkezi
 • Hangar
 • Düğün salonu
 • Kafe
 • Üretim çiftlikleri ve aklınıza gelen bütün yaratıcı fikirler için bu çadırlar imal edilmektedir.

Konstrüksiyonlu Çadır Fiyatları

Depreme, fırtınaya dayanıklı uzun yıllar boyunca kullanılabilecek olan bu çadırların fiyatları özel teklif ile belirlenmektedir. Çadırın imalatı gibi kurulması da çadır firmasına ait olduğundan fiyatın belirlenmesinde etkili olmaktadır. Çünkü çelik konstrüksiyon üretimi ve kurulumu oldukça zahmetli bir süreçtir. Uzmanlık gerektirmekte doğru projenin mühendisler tarafından çizilmesi kurulumunda şantiye şefinin gözetiminde hatasız yapılması şarttır. Bunlara önem veren ve size özel çözümler üreten çadır firmaları ile görüşerek gerçekleştirmek istediğiniz fikri belirtmenizin ardından onların tecrübesi ile fikriniz şekillenecek ve ihtiyacınızı tam olarak karşılayacak olan konstrüksiyonlu çadırlar çizilerek size sunulacaktır. Çizimi beğenmeniz ve verilen fiyat teklifini kabul etmenizin ardından da üretim aşamasına geçilecektir.

Bu çadırların tercih edilmesinde ki etkenler arasında fiyatının uygun olması yer alırken kurulumun kısa zamanda tamamlanıyor olması da tercih edilmesini sağlamaktadır. Beklentileriniz doğrultusunda çadır firması ile anlaşmanızın ardından konstrüksiyonun ve çadır bezinin üretimi kısa sürede tamamlanmakta ve yeterli sayıda kişiden oluşan ekip ile de kurulum tamamlanarak çadır teslim edilmektedir. Çadırın zemini de kullanılacağı amaca bağlı olarak hazırlanmaktadır. Bu konuda da gerekli çalışma çadır firması tarafından yapılmaktadır. Besicilik yapmak için kullanacak olmanız halinde çadırın tabanının doğal toprak kalmasında bir sakınca olmayacaktır.