Gelişmeye devam eden ülkemizde baktığınız her yerde inşaat görmeniz mümkün olmaktadır. Bu inşaat alanlarında da göreceğiniz yer olarak şantiye çadırı bulunmaktadır. İnşaatın yapılması sırasında işçilerin yemekhane, yatakhane gibi ihtiyaçlarının görülmesinin yanında ayrıca yönetim birimi, depolama gibi ihtiyaçları içinde bu çadırlar kullanılmaktadır. Belli bir süre için kullanılıyor olması ile de kurulduğu yerde sabit kalmasına gerek olmamakta ihtiyaç bittiğinde sökülüp bir daha ihtiyaç olana kadar saklanabilmektedir. Bu çadırların yapıları itibarı ile şantiye alanlarından farklı ihtiyaçlar içinde kullanılması mümkün olmaktadır.

Çadırların boyutları büyük olarak düşünülmekte ve içinde işçiler yemek yerken ve yatakhane olarak kullanılırken sorun yaşanmaması da sağlanmaktadır. Yemekhane olarak kullanıldığında çok sayıda masa sığarken yatakhane olarak kullanıldığında da içine ranzalar ve işçilerin eşyalarını koyması için dolaplar yerleştirilmektedir. İnşaat malzemelerinin açık havada zarar görmemesi için de bu çadırlar depo olarak kullanılmaktadır. Yönetim birimi için inşaata yakın bir yer oluşturulmak istendiğinde de bu çadır beklentiyi karşılamaktadır.

Bu çadırlar aynı zamanda doğal afetler yaşandığında da ihtiyaçların karşılanması açısından beklentileri karşılamaktadır. Kurulumu kolay olan bu çadırlar kısa sürede kurulmakta ve afetzedelere kısa zamanda yardım edilmesi mümkün olmaktadır. Bu çadır ile afetzedelerin barınma ve beslenme gibi ihtiyaçları karşılanırken aynı zamanda acil müdahalelerde yapılmaktadır.

Şantiye Çadırı Özellikleri

Bu çadırın kullanım alanı geniş olmakta ve bütün kullanım alanlarında da ihtiyacın karşılanması için farklı boyutlarda imalatı gerçekleştirilmektedir. İklim şartlarından etkilenmeyen özel malzemeden imal edilmekte ve iskeleti de paslanmaz malzemeden oluşturulmaktadır. İnce uzun olarak imal edilen şantiye çadırı tavanı ise bombeli olarak dizayn edilmekte ve bu şekilde yağmur ve kar suyunun birikerek tavanda çökme oluşması önlenmektedir. Ayrıca bu tavan şekli rüzgarında hızını kesmekte ve aşırı rüzgarlı havalarda da çadırın ayakta kalması sağlanmaktadır. Kurulması ve sökülmesi kolay olan çadırlar istendiğinde tek bir giriş kapısı olacak şekilde yapılırken istendiğinde de her iki yönde de kapısı olmaktadır.

Güvenliğin önemli olması ile yalıtımlı malzemeden üretilmekte ve bu şekilde bir yangın çıkması halinde çadırın kumaşı ateşi içine çekerek içinde bulunan kişilerin hayati tehlike yaşaması önlenmekte ve dışarı çıkmaları mümkün olmaktadır. Uygun olan her zemine kurulması mümkün olmakta ve çadırların ve her türlü hava şartında kullanılması mümkün olmaktadır. Yalıtımlı malzemeden üretildiğinde soğuk havanın ve sıcak havanın içeri girmesi önlenmekte bu şekilde çadırın içinde kalan kişilerinde sağlıklarının zarar görmemesi sağlanmaktadır.

Şantiye Çadırı Fiyatları

Piyasada çok sayıda çadır firması bulunmakta ve bu firmalar çadırları farklı kalitede imal etmektedirler. Bu nedenle de farklı fiyatların bulunması mümkün olmaktadır. Şantiye çadırını almak istediğinizde bunu hangi amaç ile kullanacağınız kalite konusunda dikkatli olmanız açısından önem taşımaktadır. Eğer çadır yemekhane ya da yatakhane olarak kullanılacaksa mutlaka yalıtımlı malzemeden imal edilen çadırları tercih etmelisiniz. Kaç kişinin içinde yatacağı, yemek yiyeceği ya da ne büyüklükte bir depoya ihtiyaç duyduğunuzu belirtmeli ve buna karşılık verecek olan büyüklükte çadır için fiyat istemelisiniz. En uygun fiyatları da online olarak bulmanız mümkün olmaktadır. Uygun fiyatı ile bu çadırlar inşaatın maliyetinin ayrıca yemekhane, yatakhane ve depolama alanı yapılmadan uygun fiyatlar ile bitirilmesi konusunda da beklentileri karşılamaktadır.

Bu çadırlar şantiyeler gibi ayrıca afetzedeler için geçici olarak konut görevini görmekte ve onların barınma ihtiyacının karşılanmasını da sağlamaktadır. Pencereli olarak üretiliyor olması ile de içerisi ışık almakta ve afetzedelere yeni bir konut ayarlanana kadar burada yaşamlarını devam ettirmeleri mümkün olmaktadır.