Ülkemizin bütün ile ve ilçelerinde tatil beldelerinde hatta bir çok köyde çeşitli fuarlar ve etkinlikler düzenlenmektedir. Bu fuarlar ve etkinliklerin açık havada yapılıyor olması nedeniyle alanlarda yer alan şirketler ve kurumların da kendilerine ait bölümün korumasını sağlamak için fuar çadırı kullanmaları gerekmektedir. Bu çadırlar görsel açıdan şık yapılmakta ve dayanıklı malzemeden üretiliyor olması ile sık kurulup sökülmeye ve iklim şartlarına da dayanıklı olmaktadır. Saklanması gerektiği zamanlarda ergonomik olması ile de yer kaplamamaktadır. Fuar çadırlarının imalatı da hangi etkinlikte ve hangi firma tarafından kullanılacağına bağlı olarak yapılmaktadır.

Bu çadırlar istendiğinde çok büyük ebatlar ile de imal edilmekte ve içinde çeşitli organizasyonlar düzenlenmektedir. Çadırın tavanı kubbe şeklinde yapılmakta ve böylece rüzgara, yağmura hatta kara karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Kaliteli malzemeden üretilmiş olması ile de uzun yıllar boyunca kullanılmaktadır. Küçük ebatlarda hazırlanan fuar çadırları ile üstü kapalı olsa dahi fuar alanında ürünlerinizi içine koyabileceğiniz, tanıtımını yapabileceğiniz size özel bir alan oluşmasını sağlamaktadır.

Fuar Çadırı Özellikleri Nelerdir?

Fuarların geçici olarak yapılan etkinlikler olması nedeniyle etkinliğin düzenleneceği alana firmanın betonarme bir yapı yapması oldukça maliyetli ve gereksiz olmaktadır. Bunun yerine bütün firmalar bu çadırı tercih etmektedirler. Maliyeti uygun kurulabilen ve sökülerek saklanabilen tekrar ihtiyaç olduğunda da aynı yeniliği ile kullanılmaya başlayabilen çadırlar tercih edilmektedir. Her firmanın ihtiyacına yönelik olarak imalatı yapılmaktadır ve bu sayede de hazır olarak alacağınız çadırın içine nasıl ürünlerinizi sığdıracağınızı ya da etkinliklerinizi düzenleyeceğinizi düşünmenize gerek kalmamaktadır. Özel malzemeden yapılıyor olması ile yazın en sıcak havalarda sıcağı içeri almamakta olduğu gibi kış mevsiminde de yağmur kar ve soğuğun içeri girmesini önlemektedir. Kubbeli yapısı ile görsel olarak fuar çadırı çok şık durmakta ve ilgi çekmektedir. Firmanın isteğine bağlı olarak farklı renklerde de imalatı yapılmaktadır. Gerekli yerlerde ve istendiğinde çadırın tavanı düz olarak da imal edilebilmektedir.

Geçici olarak satış ofislerinin kurulmasında düzenlenen kampanyalarda ürünlerin tüketici ile direk buluşması için açık alanlara kurulacak bu çadırlar beklentilerin karşılanmasını sağlamaktadır. Özellikle son yıllarda çadır günleri adı altında pek çok firma indirim kampanyaları düzenlemekte ve bu çadırların uygun maliyeti ile ekstra masraflara girmeden ürünlerinin tüketici ile buluşmasını sağlamaktadırlar. Kısa sürede kurulmakta ve sökülmekte olan çadırlar ile fuar alanında olumsuz hava koşulları olduğunda müşterilerin içeri girmesi ve korunması mümkün olmaktadır. Sağlam iskeleti ile de rüzgardan etkilenmemektedir.

Fuar Çadırı Fiyatları

Çadır imalatçılarının özellikle şirketler ve kurumlar için yaptıkları özel imalatlar için belli bir fiyat listesi ile çalışmadıkları bilinmektedir. Bu nedenle çadırı almak istediğinizde direk olarak fiyat verilmesi mümkün olmayacaktır. Öncelikle kullanacağınız etkinlik, hangi iklim şartlarında kullanılacağı, şirketinizin faaliyet alanı (çadırın içine koyulacak ürünlerin ebatlarının bilinmesi için) öğrenilecek ve size uygun olacak çadırın ebatları belirlenecektir. Daha sonra da fiyat teklifi hazırlanacaktır. Onayınızı almanın ardından da çadırın imalatı kısa bir sürede tamamlanacak ve teslim edilecektir. Fuar çadırı ve diğer çadır çeşitlerini almanız gerektiğinde bunun için uygun fiyatlar aramanız doğal bir istek olmaktadır. Bunun yanında alacağınız çadırın tek kullanımlık olmadığını uzun yıllar kullanılacak olduğunu düşünerek kalitenin ön planda olmasına önem vermelisiniz. Çadırın yapımında kullanılan kumaş, hazırlanan iskeletin paslanmaz çelik konstrüksiyon olması gibi noktalar önem taşımaktadır. Çadır imalatı yapan firmanın garanti veriyor olması da önemli noktalar arasında yer almakta ve ürünleri garantili firmaların tercih edilmesi yararlı olmaktadır.