İnsanların göçebe bir hayat yaşadıkları dönemlerde yaşam alanı olarak kullandıkları çadırlar günümüze geldiğimizde çok daha farklı amaçlar ile kullanılmaktadır. Eğlence çadırı da çeşitli organizasyonlarda kullanılmaktadır. Bu çadırlar kullanım amacı geniş olması ile isteğe bağlı olarak özel üretim yapılmakta ve oluşturduğu büyük kapalı alan ile organizasyonun iklim şartlarından etkilenmeden yapılması mümkün olmaktadır. Geçici olarak düzenlenen etkinliklerde etkinliğin düzenlenmesi için oluşturulacak kapalı alanı betonarme olarak oluşturmak çok yüksek maliyetler getirmektedir. Bunun yerine eğlence çadırı kullanılması maliyeti düşürmek mümkün olduğu gibi ayrıca etkinliğin daha çok ilgi çekmesi de sağlanmaktadır.

Çadırların şık ve ilgi çekici görüntüsü ile dikkat çekmesi sağlanmaktadır. Ayrıca dayanıklı malzemeden yapılarak uzun süreli kullanımların mümkün olması sağlanmaktadır. Çadırın çok büyük boyutlarda yapılıyor olmasının yanında kurulduğu yerde sabit kalması da zorunlu değildir. Etkinlik bittikten sonra kolayca sökülmekte ve yeni etkinliğe kadar da saklanabilmektedir. Çelik konstrüksiyon olan iskeleti ile çadır güvenliğinde tam olması sağlanmaktadır. Güven konusu çok önemlidir çünkü etkinlik düzenlendiği anlarda çadırın içinde çok sayıda insan bulunmaktadır. Kaliteli malzemeden yapılmayan, iskeleti sağlam olmayan çadırlar güvenilir olmamaktadır. Yuvarlak olarak imal edilen bu çadırların tavanları da genellikle sivri kubbe şeklinde tasarlanmak içinin daha ferah olması sağlanmaktadır. Çadırların kumaşları da tozdan ve kirden etkilenmeyecek şekilde kullanılmakta çadırın her zaman yeni görüntüsünün de korunması bu şekilde mümkün olmaktadır.

Eğlence Çadırı Kullanım Alanları

Özel desenlerde ve renklerde tasarlanan eğlence çadırı her iklim şartına uygun olarak imal edilmektedir. Yağmur, kar, rüzgar ve sıcak havalarda içinde olan kişilerin bu iklim şartlarından etkilenmemesi sağlanmaktadır. Kurulumu için geniş bir alan bulunduğunda kullanım için kurulmakta ve içinde çok çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinlikleri belediyeler, şirketler ve kurumlar düzenlemektedir. Maliyetinin uygun olması ile sürekli olarak düzenlenecek etkinlikler içinde bu çadırlar tercih edilmekte ve kurulduğu yerde uzun seneler hizmet vermektedir. Kır düğünleri, kafe gibi işletmelere sahip olmak isteyen kişiler de bu çadırlar ile düşük bütçeyle bir işletme sahibi olabilmektedir. Bu çadırın kullanım alanı gün geçtikçe genişlerken genellikle şu alanlarda kullanıldığı görülmektedir.

  • Sirk eğlenceleri
  • Buz pateni pistleri
  • Kır düğünleri
  • İftar yemekleri
  • Konser ve tiyatro gösterileri
  • Gezici lunaparklar
  • Belediye etkinlikleri
  • Kermes ve fuar alanı olarak

Eğlence Çadırı Fiyatları

İnşaat maliyetlerinin yüksek olmasının yanında her yerin beton binalar ile dolu olduğu günümüzde düzenlenecek etkinlik için daha çok ilgi görmek isteyen belediye ve şirketler çadırları tercih etmektedirler. Bu çadırın renkli ve ilgi çekici dizaynı ile de istenen ilgiyi çektiği ve içinde ne olduğuna dair merak uyandırdığı bilinmektedir. Bu çadırlarda düzenlenecek etkinliğe bağlı olarak büyüklüğünün ayarlanması gerekmektedir. Bunun için fiyat almak istediğinizde çadır üreten firmalar ile görüşmeniz ve istediğiniz boyutu belirterek fiyat teklifi almanız gerekmektedir. Bu konuda sektörde farklı fiyatlara rastlamanız da doğa olacaktır. Çünkü her firmanın aynı kalitede malzeme kullanmadığı bilinmektedir. Bu nedenle uygun fiyatlar yerine kaliteyi tercih etmeniz bu çadırı güvenli ve uzun yıllar boyunca kullanmanızı sağlayacaktır.

Açık havada uzun süre kalacak olan çadırın hava şartlarından dolayı etkilenmiyor olması önem taşımaktadır. İskeletinin çelikten yapılması ise paslanmayı ve içinde insanlar varken yıkılma gibi tehlikeleri ortadan kaldıracaktır. Eğlence çadırı almak ve bununla çeşitli etkinlikler düzenlemek istediğinizde bunun için online olarak da çadır firmaları ile iletişime geçebilirsiniz. En doğru fiyatı almak için de istediğiniz boyutları belirtmenin yanında renk ve şekil konusunda da isteğinizi belirtmeniz gerekmektedir.